Четвъртфиналните срещи в турнира Купа България при мъжете започват  този уикенд. Три от сблъсъците в тази фаза ще се проведат в неделя, а последната и може би най-интересна среща – „Осъм“ – „Шумен-61“ ще се проведе на 28-ми март.

Възползвайки се от домакинското си предимство „Спартак“ (Варна) ще се опита да надиграе горнооряховския „Локомотив“, за да си осигури място в Топ 4 на турнира. Момчетата на Йордан Димитров обаче се целят в същото. Двата отбора вече се срещнаха веднъж през сезона във Варна и тогава срещата за първенството завърши с успех за „железничарите“ – 31:38. Мачът в салона на Първа езикова гимназия ще започне в 17 часа. Съдии на срещата ще бъдат Нено Башев и Йонко Вутов, делегат на БФХ – В. Найденов.

Единственият тим от „Б“ група, който продължава напред в турнира – „Фрегата“, ще пробва да вземе скалпа на още един първодивизионен състав. След като отстрани „Локомотив“ (Мездра), със същите амбиции отборът от Бургас ще приеме в зала „Никола Станчев“ и тима на „Левски“ от град Левски. Залогът е място във финалната четворка, а защо не и участие на финал за Купата. Мачът е от 15 часа в неделя и ще бъде свирен от реферите Константин Костадинов и Руско  Стоянов. Делегат на срещата ще бъде В. Лампаров.

Третият четвъртфинал също е с трудно предсказуем изход. В него ще се срещнат „АСТИ-91“ и „Добруджа“, заемащи седмо и осмо място във временното класиране за първенството. Мачът ще се състои в Хасково и това дава известно предимство на „АСТИ-91“. В изиграните два мача от шампионата до тук двата отбора си размениха по една победа като гости. Мачът в Хасково беше преди месец и завърши с успех на „Добруджа“ – 24:32. Залогът сега обаче е друг и може да осигури на един от двата тима участие в мача за Купата. Съдии на срещата ще бъдат Станислав Стойков и Велизар Делийчев, делегат – М. Белев. Двубоят ще започне в 16.00 часа.

В последният момент, поради затруднения в резултат на пандемията от COVID-19 и след постигната договорка между съперниците, може би най-интригуващият двубой от четвъртфиналите между четвъртия във временното класиране на „А“ РХГ – „Осъм“ и лидера в шампионата „Шумен -61“ беше отложен за следващата седмица. Съставът на Чавдар Чернев елиминира в миналия кръг „Пирин 64“ (Гоце Делчев) в един много здрав мач и е фаворит преди сблъсъка, но в Ловеч по традиция се играе трудно. Двубоят е на 28 март (неделя) от 15 часа и ще бъде ръководен от международните рефери Светослав Йовчев и Звезделин Йончев. За делегат на мача е назначен Андрей Андреев.