Юношеският ни национален отбор допусна второ поражение на Европейския шампионат до 18 години в Тел Авив, Израел. Съставът ни отстъпи с 22:34 на Литва. Това беше втори пореден успех за латвийците в група „Б“ и с него те си осигуриха едно от първите две места и съответно участие в полуфиналите на шампионата. България пък ще се бори за третото място в групата в сряда с Грузия.

В мача с Литва националите ни „проспаха“ първото полувреме и се оттеглиха с пасив от 10 гола на почивката – 9:19. Пробуждане имаше в началото на втората част и само за 11 минути разликата беше смъкната наполовина. Импулс за това даде Любен Иванов с отличните си изяви на вратата. При 18:23 обаче дойдоха няколко лековато допуснати грешки в нападение, от които латвийците се възползваха максимално добре, отново увеличиха аванса си и този път тимът ни нямаше сили за отговор.

След като напусна още в 15-та минута двубоя срещу Израел с травма в глезена, днес Марио Марев се завърна с 9 гола и беше най-резултатен в българския състав. Иван Петков добави 5, по 3 пъти се разписаха Благовест Панков и Деян Малчев. Приза за играч на мача от отбора на България обаче заслужи вратарят Любен Иванов.

Последният мач на отбора ни в групата е в сряда от 17 часа и отново ще бъде предаван по ehftv.com.

Снимка: Hadar Van Colle, Israeli Handball Federation