Трети мач ще определи „Чардафон“ или „Добруджа“ (Добрич) ще се класира за финала на държавното първенство по хандбал при мъжете. Габровският тим изравни полуфиналната серия, след успех с 31:29  в зала „Орловец“, и доведе нещата до решаващ трети мач, който ще се състои идния уикенд в Добрич. Победителят от него ще се изправи на финала „Локомотив“ (Варна), който елиминира в другия полуфинален плейоф състава на „Спартак“ (Варна) с 2:0 победи.

„Чардафон“ и „Добруджа“ спазиха традицията и предложиха на публиката в зала „Орловец“ поредния динамичен, напрегнат и драматичен двубой по между си. След равностойно първо полувреме, в което със страхотни изяви блесна вратарят на гостите Емил Иванов, на почивката двата състава се оттеглиха при резултат 14:15. Избраниците на треньора Георги Андреев нанесоха сериозен удар в началните минути на второто полувреме, като наказаха грешки на домакините и излязоха напред с пет гола – 15:20. Христо Данаилов взе прекъсване и след него „Чардафон“ започна да топи пасива. В 40-та минута разликата беше намалена до 3 гола – 18:21, а в 50-та публиката избухна след попадение на Мирослав Денчев за 24:24. Драмата беше пълна в последните 10 минути. Отборът на „Добруджа“ още на два пъти излиза напред с по два гола (24:26, 27:29), но Христо Данаилов, като истински лидер, поведе съотборниците си към обрат. Серия от четири поредни попадения на домакините в последните три минути, две на Данаилов и по едно на Марио Янчев и Мирослав Денчев, изправиха на крака зрителите в зала „Орловец“ и донесоха сладка победа на „Чардафон“ с 31:29.