Светлин Димитров беше избран за №1 в състава на „Шартр“ в домакинския двубой срещу „Ним“ от втория кръг на френската „Лики Моли Старлига“. Българското крило изигра добър мач, реализира 6 попадения от седем опита и завърши с 85,71 % ефективност, което беше оценено от привържениците на „Шартр“. За съжаление, шестте попадения на националът ни не бяха достатъчни за успех на домакините и воденият от Тони Жерона състав отстъпи в мача с 28:34. Домакините показаха нисък процент успеваемост в стрелбата, допуснаха и доста неточности в атака, което позволи на „Ним“ на контраатака да натрупа разлика от 9 гола до почивката (12:21). През втората част „Шартр“ намали изоставането до 5 гола, но така и не успя да компенсира изгубеното през първите 30 минути.

След два изиграни кръга съставът на Светлин Димитров е с победа и загуба в средата на временното класиране. В първия кръг „Шартр“ изтръгна драматично 28:27 срещу „Нанси“.

В следващия кръг съставът на Светлин ще гостува на „Истр“, срещу който има четири победи в последните четири сблъсъка.