Вчера 28.05.18 в 19:30 се изигра  реашаващият за 1-вото място двубой между отборите на „Добруджа“ Добрич и „Локомотив“ Варна. Двубоят завърши при резултат 19:28 за отбора от морската столица.

През първата част двубоят бе изключително успорван и вървеше с минална разлика, като в крайна сметка отборите се оттеглиха при резултат 11:12 на полувремето.

Локо направи и втори дубъл поред, вдигайки титлата и Купата на България, и записа рекордна 49-а поредна победа в първенството и турнира за Купата.

Най-резулатен от победителите беше Бранимир Балчев с 10 гола, а Кирил Савов завърши с 4.

Балчев взе и награда за най-полезен хандбалист в първенството, докато състезателя на вицешампиона – Джошкун Якубов взе приза голмайстор на „А“ РХГ жъже, като отбеялаза 5 попадения в срещата и завърши сезона с впечатляващите 208 гола.