Отборът на Локомотив ( Варна) се класира за Супер-Финала в мъжкото направление на хандбалното ни първенство след втора победа над градския си съперник Спартак. Този път „железничарите” спечелиха с 30:36 (12:17) и след 2-0 успеха станаха финалист за шампионския трофей. Отборът воден от Никола Карастоянов доказа за пореден път, че трудно може да бъде спрян и заслужено локомотивци продължат  серията от 53 поредни мача без загуба , както във вътрешното първенство , така и за Купата на страната, която спечелиха преди месец.

Другият мач от полуфиналния плейоф при мъжете беше изключително оспорван и напрегнат. Чардафон и Добруджа изиграха втората среща в зала „Орловец” в Габрово пред повече от 700 човека публика. Домакините спечелиха буквално в последните 30 секунди мача с 31:29, като на полувремето изоставаха с 14:15. В средата на втората част Добруджа водеше с 5 гола разлика, но момчетата на играещия треньор Христо Данаилов изиграха оставащото време по невероятен начин, за да обърнат съперника и изравнят серията 1-1. Христо Данаилов вкара 8 гола за успеха на своите, а Йордан Михайлов от Добруджа също завърши с 8 попадения. След края на двубоя дълго време габровските фенове аплодираха Чардафон за мъжката игра и пълното себераздаване. Решителният трети мач за определяне на съперника на Локомотив за златните медали ще бъде на 12 май от 14:00 часа в Добрич.

При жените в Супер-Финала „Бъки” надигра „ Свиленград” с 28:18 у дома и поведе с 1-0 победи за шампионската титла на страната. Мадлен Тодорова беше най-резултатна за габровки с 6 гола, докато Кристина Миланова се отличи с 7 попадения за „амазонките” . Втората среща ще се играе на 13 май от 15:00 часа в Свиленград и при победа на „Бъки” те ще бъдат новите шампиони на България за 2018 година. Ако домакините надиграят съперника и изравнят серията на 1-1 , ще се играе трета среща след седмица в Габрово.