България загуби с един гол разлика втората контролна среща със състава на Косово. Мачът, игран в спортна зала „Орловец“ в Габрово, завърши при резултат 29:30.

Подобно на първата проверка и този двубой тръгна с размяна на попадения. След 15-та минута България записа четири поредни гола и поведе с 12:9. Краят на полувремето обаче беше за гостенките и след серия от 1:6 Косово се оттегли на почивката с аванс – 14:16. Гостенките задържаха лидерството през почти цялото второ полувреме, като в един момент преднината им достигна до 5 гола – 19:24. В края избраничките на Петя Панчева се активизираха, стопиха пасива и изравниха при 28:28, след което поведоха с попадение на Томова. Съставът ни обаче се представи неубедително в защита и не успя да задържи преднината си. Два гола в последната минута донесоха успеха на Косово с 29:30.

Мари Томова се разписа 13 пъти в мача, по 4 попадения нанизаха Анита Костадинова и Стефани Петрова.

Националният ни тим остава на подготовка в Габрово до четвъртък, след което ще се премести в Бяла. Там селекцията ни ще изиграе още две проверки срещу сборен състав от Румъния. Първият мач в „Арена Бяла“ ще се проведе на 9-ти юли (петък) от 18 часа, а втората среща ще бъде на 10-ти юли (събота) от 11 часа. На 11-ти отборът ще отлети за Италия за участие в Европейското първенство в Киети. В шампионата ще участват 8 отбора, а България е в една предварителна група със Сърбия, Турция и домакина Италия.

В състава на националния отбор са Мари Томова, Стефани Петрова, Иванела Арнаудова, Надежда Иванова, Айя Инджова и Преслава Стойчева от шампиона и носител на Купа България в тази възраст – ХК „Бъки“ (Габрово), Анита Костадинова, Симона Петрова и Даниела Рашкова от ХК „Сливница“, Катерина Ванчева от ХК „Хасково“, Веселина Иванова и Златина Коева от ХК “Етър 64“ (В.Търново), Катрин Чочева и Ваня Шиндарова от ХК „Панагюрище“ и Жаклин Петкова от шампиона при жените ХК „Свиленград“. Старши треньор е Петя Панчева, помощник треньор Станислава Стоянова, водач на групата – Зоя Стефанова. Лекар на тима е д-р Пламен Панов.