Международната ни двойка рефери Светослав Йовчев и Звезделин Йончев ще ръководи мач от турнира Women’s EHF Cup тази неделя. Това е срещата реванш от четвъртфиналната фаза между отборите на датския „Одензе“ и ХК „Лада“ (Русия). В първият мач, игран преди седмица в Толиати, Русия, отборът на „Лада“ се наложи с три гола разлика – 31:28. Делегат на интригуващия сблъсък за място на полуфиналите в турнира ще бъде Кристиан Йохансен от Фарьорски острови.

Българско участие ще има в още два мача от европейските клубни турнири при дамите. Лора Сарандева и испанския „Гранолерс“ пък ще се опитат да обърнат четвъртфиналния двубой срещу холандския „Джуро Унирек“ в турнира „Челъндж къп“. В първата среща, играна в Нидерландия, съставът от Иберийския полуостров отстъпи с минималното 25:26. Бившата състезателка на ХК“Бъки“ (Габрово) реализира три гола в този мач. Пред своята публика испанският тим има всички шансове да постигне победа и да се класира на полуфинали още при първото си участие на Европейската клубна сцена. Двубоят е в неделя от 12.30 местно време.

Елизабет Оморегие и нейния тим КСМ „Букурещ“ пък ще излязат утре у дома срещу датския „Вайперс“ в последен мач от основния кръг на груповата фаза в Шампионската лига. Румънският състав вече си е  осигурил участие на четвъртфиналите в най-престижния европейски клубен турнир.