Съставът ни излезе видимо притеснен в двубоя с домакините и въпреки че в началните минути успя да поддържа паритета с три поредни попадения на Марио Марев, постепенно започна да отстъпва. Със здрава игра в защита и разнообразни действия в нападение Израел натрупа комфортен аванс още до почивката, която дойде при резултат 18:9. Допълнителен минус за българския тим беше и излизането на започналия отлично мача Марио Марев, който контузи глезена си още в 15-та минута. През втората част домакините продължиха да бъдат водещия отбор и се поздравиха с изразителен успех – 38:17.

Иван Петков беше избран за най-добър в състава на България в срещата. Той беше и най-резултатен за „лъвовете“ с 6 точни попадения. По три гола на сметката си записаха Марио Марев и Валентин Николов.

В другия двубой от първия кръг в група „Б“ на шампионата Литва надигра Грузия с 34:29. Утре момчетата на Йордан Димитров излизат именно срещу литовците. Двубоят е с начален час 17.00 и отново може да бъде наблюдаван по ehftv.com.

В група „А“ с успех започна отборът на Гърция, който надигра Нидерландия с 31:25. Утре гърците играят с третия тим в групата – Чехия.