България изигра втория си мач от турнира IHF Emerging Nations Championship 2019. Възпитаниците на Никола Карастоянов показаха несломим характер и победиха отбора на САЩ с резултат 38:35(16:17).

В първите минути на двубоя българските момчета показаха солидна игра както в защита, така и в нападение, и това очаквано доведе до преднина в резултата, но в средата на първата част временно загубиха концентрация, което доведе до обрат. Така на полувремето трикольорите изоставаха с 1 гол (16:17). Втората част обаче протече под контрола на България. Треньорът на лъвовете бе взел необходимите мерки на почивката и с много сърцата игра на целия отбор успяхме да достигнем до крайното :.

С превъзходна игра за българите се отличиха Кристиян Василев, Бранимир Балчев и Георги Атанасов, като Кристиян грабна и приза Играч на мача, реализирайки 11 попадения. Бранимир Балчев и Георги Атанасов пък се включиха с по 7 гола.

Така България заема 1-вото място във временното класиране след 2 победи в първите 2 мача.

Следващият мач на България е утре срещу отбора на Нигерия от 19:00 часа българско време, който може да гледате на живо ТУК!