Шампионът Бъки (Габрово) се наложи у дома над Шумен 98 с 31:26 (14:12) в първия мач от Суперфинала на „А“ Републиканска хандбална група при жените.

Възпитаничките на треньорката Веселина Златева, които са и носителки на Купата на България през този сезон, имаха инициативата през цялата среща и заслужено поведоха във финалната серия, в която се играе до 2 успеха от 3 мача, с 1-0 победи. Габровки могат да защитят титлата си още на 16 май (четвъртък), когато гостуват за втория мач в Шумен.

Домакините от Бъки започнаха силно и поведоха с 4:1 до 10-ата минута, като дълго време поддържаха преднина от 3-4 гола. Две минути и половина преди почивката Шумен намали изоставането си до 11:12, но за повече нямаше сили. Почивката дойде при резултат 14:12 за габровки. Ключовият момент в срещата беше в началото на второто полувреме, когато за около две игрови минути Бъки вкара четири безответни гола и дръпна с 21:15. Впоследствие домакините увеличиха преднината си до 29:21, а в последните пет минути срещата се доиграваше, за да завърши при 31:26.

Силен мач за габровки направи вратарката Ивон Дюлгерова, а с 10 гола се отличи капитанката Лидия Ковачева. За тима на Шумен 98 с 12 попадения завърши Глория Павлова.