Отборът на Албания спечели последния си мач от Световната купа по хандбал за мъже, след като се наложи над Армениия с 24:23 (11:12) в зала „Орловец” в Габрово. Двубоят бе много равностоен, като арменците имаха леко предимство през първото полувреме, но Албания се представи по-добре през втората част и спечели с 24:23.

По този начин Албания завърши на предпоследното 15-о място в крайното класиране на турнира, а Армения остана на последната 16-а позиция както и в първото издание на Световната купа през 2015 година.

За най-добър от отбора на Албания бе определен Игли Шингини, който завърши със 7 гола. От арменците най-добър бе отново Сахакян Рафик с 10 попадения.

Лулзим Исмаили, старши-треньор на Албания: „Беше равностоен мач, но през второто полувреме показахме по-добра игра. Щастливи сме, че завършихме турнира с победа”.

Барсегян Арарат, старши-треньор на Армения: „Разочаровани сме. Заслужавахме да победим, но допуснахме твърде много грешки в края”.